1.9 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Milaim Zeka ia publikon Tomë Gashit një dokument: Ke qenë gjykatës i Millosheviqit

Ish-deputeti dhe gazetari Milaim Zeka në profilin e tij në “facebook” ia ka publikuar një dokument, avokatit Tomë Gashi. Dokumenti i publikuar nga Zeka...
spot_img
spot_img

ekonomia

spot_img
spot_img

Nga nesër, asnjë udhëtar nuk mund të hyjë në Zvicër pa testin PCR

Siç ishte paralajmëruar, Këshilli Federal reagoi sot ndaj numrit në rritje të rasteve me korona duke vendosur për një sërë masash. Masat shtrënguese do...

Shëndetësi

A munden me të vërtetë kafeina dhe erëzat pikante të përshpejtojnë metabolizmin tuaj?

Ka shumë procese, sinjale dhe rrugë komplekse të ndryshme që kontrollojnë metabolizmin tonë që përfshijnë trurin, muskujt, qelizat dhe organet Një nga keqkuptimet më të...
50,000FansLike
3,042FollowersFollow
253SubscribersSubscribe

Më të shikuarat

Sport

Besart Berisha dhe Kristi Vangjeli largohen nga Prishtina

Kampioni aktual i Kosovës, Prishtina, ka njoftuar se dy veteranët, Besart Berisha dhe Kristi Vangjeli janë larguar nga klubi. Dyshja kishin ardhur në afati kalimtar...

Dardan Çaka gjykon ndeshjen Prishtina – Drita

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon në fundjavë me ndeshjet tejet interesante në kuadër të javës së 17-të. Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve...

Juve dhe United shpresojnë në transferimin e Dembele

Manchester Unitedi dhe Juventusi janë duke e monitoruar Ousmane Dembelen, pasi presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, pranoi se janë ngadalësuar bisedimet për vazhdimin e...

“Messi duhet ta kthejë Topin e Artë”

Stefan Effenberg, ish-mesfushori i Gjermanisë dhe ish-kapiten i Bayern Munich, ka folur së fundmi për “Topin e Artë”. Gjermani thekson se Leo Messi duhet ta...

Notat e lojtarëve: Bologna 1-0 Roma, veçohet portieri Skorupski

(Foto: Instagram/lukaszskorupski28) Bologna ka marrë tri pikë përballë Romës në ndeshjen e xhiros së 15-të në Serie A. Në ndeshjen e zhvilluar në Stadio Renato Dell’Ara,...

Teknologji/Auto

Lamborghini prezantoi një karrige për lojtarët e video-lojërave

Lamborghini njihet për super veturat e saj, por tashmë ka hyrë edhe në tregun e video-lojërave. Në bashkëpunim me Lamborghini dhe Secretlab, u krijua një...
- KOLEGJI REZONANCA -spot_img

Kuzhina

Mish viçi me kumbulla të thata

Mishi i viçit në salcën e kumbullave të thara shkon mirë me petë të trashë ose pure patatesh Përbërësit: – 600 gr kofshë viçi, – 30 gr...

Si të ruani rrushin në kavanoz në mënyrë që të mos kalbet, por shija të mbetet e pandryshuar!

Prisni që t’i shijoni pak shijet e verës, pastaj përdorni një kavanoz Përbërësit: ▪ Rrush ▪ Ujë ▪ Sheqer Përgatitja: Hiqni kokrrat nga kalaveshët dhe vendosni në një enë dhe...

Opinion