28.3 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

KQZ-ja publikoi rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Drenas

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka.
Në fillim të mbledhjes, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi dhe publikoi Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve të Jashtëzakonshme për Kryetar të Komunës së Drenasit (Gllogocit). Kryetarja e KQZ-së, bëri të ditur se Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka njoftuar se nuk ka pasur asnjë ankesë lidhur me procesin e votimit apo numërimit të votave në këtë komunë. Ankesat që janë bërë në PZAP nuk ndikojnë në këto rezultate.
Rezultatet Përfundimtare janë si në vijim:

Pas miratimit të këtyre rezultateve, kryetarja e KQZ-së, Daka njoftoi se fillon të rrjedhë afati 24 orësh për ankesa në PZAP lidhur me këto rezultate.
ë fund, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në vijim të përgatitjes së Raundit të Dytë të 18 dhjetorit, miratoi edhe Planin Operacional për organizimin e këtyre zgjedhjeve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles