0.8 C
Pristina
Thursday, November 30, 2023

Buy now

spot_img

16 kombëtare kanë siguruar deri më tani kualifikimin në Euro 2024

Ka shkuar në 16 numri i kombëtareve që kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian.

Në mesin e shteteve pjesmarrëse në EURO 2024, është edhe Shqipëria, shkruan IndeksOnline.

Gjermania si organizatore e “EURO 2024” është kombëtarja e cila automatikisht do të jetë pjesë e Evropianit.

Kombëtaret e tjera që matematikisht kanë siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian janë: Franca, Belgjika, Portugalia, Spanja, Skocia, Turqia, Anglia, Austria, Hungaria, Sllovakia, Holanda, Zvicra dhe Rumania./IndeksOnline/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img