28.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img
Array

20 imazhe të pazakonta që do t’ju bëjnë ta shihni botën me sy tjetër (Foto)

Duke lexuar këtë artikull, ju do të jeni në gjendje që të shikoni 20 foto që nuk i keni parë asnjëherë, pamje të pazakonta dhe jofamiljare që gjenden të Tokë.

Ky nuk është një gur mbi foton e Tokës, por është ana e kundërt e Hënës, me Tokën në sfond – një foto nga NASA që ofron një pamje shumë të rrallë të të gjithë njerëzimit.

Do të jesh me fat nëse viziton bregdetin Cappuccino, që duket sikur dikush ka derdhur një ton kafe dhe qumësht në oqean, dhe i ka futur në blinder.

Kjo është stërvitja e një surfisteje. Kjo grua po ecën në fund të oqeanit me një gur 18 kg i cili do ta ndihmojë të luftojë dallgët dhe rrymën.

Kjo pemë bonsai është 800-vjeçare.

Kjo është gjyshja e aktores Jesicca Alba.

Venat e gjakut në dorë.

Ky është mekanizmi më i madh në botë që mund të lëvizë në mënyrë autonome.

Një rinoqeront i zi lindi për herë të parë pas 18 vjetësh në një kopsht zoologjik në Cyrih.

Fituesit e Superbowl fitojnë këto unaza.

Shahistët më të mirë në botë po përpiqen të luajnë futboll.

Kjo kamera ka kapur një gorillë, një sekondë para se të thyej nga kafsha e fuqishme.

Kjo rrëshqitëse bore është po aq e famshme ndër automobilat e rrugëve me borë, saç është Lamborgini.

Shkallë në shkretëtirë.

Një alpinist profesional po përpiqet të ngjitet në sipërfaqen më të lëmuar ndonjëherë.

Ambienti i brendshëm i Stacionit Ndërkombëtar Hapësinor.

Ky mjet i lejon këtij qeni të lëvizë pa u përplasur me objektet përreth, transmeton tiranaobserver.

Ky është një ishull i vërtetë në Malajzi, ku jetojnë njerëz.

Një fshat Tibetian.

“Toka e gjigantëve”, një projekt energjie.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,956FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles