1.7 C
Pristina
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

209,053 udhëtarë kanë fluturuar nga Aeroporti i Prishtinës

Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës (AACK), ka njoftuar se gjatë muajit korrik 209,053 udhëtarë kanë fluturuar nga dhe për në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.
“Kjo shifër përfaqëson një rritje prej 8.9% në krahasim me korrikun e vitit 2015, kur në këtë aeroport u shërbyen 192,00 udhëtarë. Rritja në korrik vjen si vazhdimësi e shtimit të theksuar të numrit të udhëtarëve gjatë vitit 2016 në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar\”, thuhet në njofitmin e Autoritetit të Aviacionit Civil të Kosovës (AACK), raporton ekonomia-ks.com
Sipas AACk-së, në shtatë muajt e parë të këtij viti përmes ANP “Adem Jashari” kanë fluturuar gjithsej 985,555 udhëtarë, që përfaqëson një rritje prej 13.6% në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,143FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles