10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

31 foshnje të evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda

Të 31 foshnjat e evakuuara nga spitali Al-Shifa po vuajnë nga infeksione të rënda.

Kështu ka bërë të ditur drejtori rajonal i urgjencës të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Richard Brennan, shkruan Sky News.

Ai dha më shumë detaje mbi dy misionet e OKB-së në spital që u zhvilluan dje dhe sot, duke shtuar se dy foshnja të tjera vdiqën gjatë natës para se të evakuoheshin.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img