20.1 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

34 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktualisht në Kosovë janë rreth 34 raste aktive me COVID-19.

Sipas Institutit Kombëtar i Shëndetësisë Publike, në 24 orët e kaluara janë shënuar edhe 4 raste të reja, duke regjistruar numrin e përgjithshëm në 273,889.

Ndërsa, janë 11 persona të cilët janë hospitalizuar dhe po marrin trajtim për COVID-19 në spitalet e Kosovës.

Në 24 orët e kaluara nuk është shënuar asnjë viktimë si pasojë e virusit, derisa numri i viktimave që nga fillimi i tij është 3 mijë e 216.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img