-0.9 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

5 gabimet që ju mbajnë larg nga dashuria

Ne mund të mendojnë se dashuria është një çështje e fatit, dhe për këtë arsye është krejtësisht jashtë kontrollit tonë. Ajo që është e sigurt është se rasti është një faktor i rëndësishëm, por çdo ditë jemi të vetëdijshëm dhe bëjmë veprime që i afrojnë ose i mbajnë larg nesh të dashurit tonë. Femrat dhe meshkujt në dashuri zbatojnë modele shumë të veçanta të sjelljes, të destinuara të përsëriten sa herë që hyjnë në një marrëdhënie të re.

KËTU JANË PESË FAKTORË TË RËNDËSISHËM QË E NDAJNË DASHURINË NGA NE:

Gjithmonë prisni dhe vetëm prisni

Pritja do të thotë të mos investoni në asgjë, duke mos dhënë asgjë mos prisni që të takoni dashurinë e madhe të jetës! Kur ju dëshironi të ndërtoni një biznes të sukseshëm nuk prisni që kjo të ndodhë vetë, apo jo? Ju do të kërkoni lart e poshtë, do lidhni kontakte me ekspertë të fushës etj. Dashuria nuk është e ndryshme. Mos prisni që dikush tjetër t’jua shërbejë në pjatë argjendi.

Nuk jeni të pranishëm emocionalisht

Ju jeni të suksesshëm. Ju keni një punë të mirë dhe një rreth të mirë të miqve. Pra, jeni në gjendje të bëni gjëra të mrekullueshme, por nuk gjeni kohën për një lidhje të re, për të hapur zemërn tuaj. Raportet kanë të bëjnë me botën e ndjenjave, “me mish e me shpirt”. Diskutoni pasionet dhe ndjenjat tuaja. Duke hapur zemrën dhe botën tuaj të brendshme krijoni intimitet dhe origjinalitet.

A nuk mendoni se ju meritoni dashurinë?

Se si ne mendojmë për veten tonë përcakton se si do të ndjehen të tjerët me ne. Jeni antipatik dhe mosbesues? Partneri juaj do të jetë i tensionuar. Jeni të fiksuar pas pavarësisë suaj ? Kjo do të krijojë distancë dhe partneri do të ndjehet i shkëputur nga ju.

Kuptimi arsyeve për këto modele që shfaqen në mënyrë të pandërgjegjshme janë një hap thelbësor për të tërhequr dashurinë.

Shkëputje nga cinizmi

Shumë marrëdhënie dështojnë për shkak të frikës dhe mungesës së besimit të vërtetë në marrëdhënie. Mendimet tuaja të përsëritura për dashurinë dhe marrëdhëniet ju drejtojë dhe ju udhëzojnë, kështu që është e rëndësishme të tregoni kujdes në qoftë se ju doni të arrini një dashuri të vërtetë dhe të qëndrueshme.

Mundohuni ta bëni atë vetëm

Nëse do të përcaktoni një objektiv për veten tuaj punoni për ta arritur, pa u fshehur pas të tjerëve./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img