27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

53 vite nga tërmeti katastrofal në Shkup

Qyteti i Shkupit sot do të shënoj 53 vjetorin e tërmetit katastrofal i cili e shkatërroi tërësisht Shkupin. Do të organizohen aktivitete dhe manifestime në disa lokacione të Shkupit, transmeton Telegrafi Maqedoni.
Nga ky tërmet humbën jetë 1070 njerëz ndërsa 3000 u lënduan.
Delegacionet zyrtare sot do të përkujtojnë këtë tërmet duke vënduar lule tek varret e qytetit në Butel.

Në Qendrën Informative Kulturore në Shkup nga ora 9 deri ora 17 do të realizohet aksion për dhurim të gjakut nga Kryqi i Kuq i Maqedonisë dhe shumë aktivitete tjera./PrishtinaPress.eu

Tërmeti katastrofal Sk 1

Tërmeti katastrofal Sk 2

Tërmeti katastrofal Sk 3

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles