28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

A do të luajnë Shaqiri e Xhaka për Kosovën?

Pas kërkesave të Federatës së Futbollit të Kosovës në FIFA për të qartësuar situatën e lojtarëve shqiptarë që duan të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës, por që janë aktivizuar më parë me kombëtare të tjera, vjen edhe përgjigja e organit më të lartë të futbollit botëror
Nga ajo që pasqyron “Kosovan Football”, një lojtar që dëshiron të luajë për Kosovën duhet të paraqesë një letër-kërkesë në bashkëpunim me FFK’në, duke shprehur në të dëshirën për të luajtur me përfaqësuesen kosovare.
FIFA më pas do të shqyrtojë çdo kërkesë individualisht e do japë përgjigjen përfundimtare.
Njohja zyrtare dhe pranimi i Kosovës në FIFA e UEFA ka krijuar një situatë juridikisht të paqartë, pasi ka shumë lojtarë që aktivizohen në Kombëtare të tjera.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles