16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

AAK e do edhe përfaqësimin e diasporës në Parlament

Pal Lekaj, nënkryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka polemizuar me presidentin Thaçi rreth kërkesës së tij që të shtohen edhe dy vende në Kuvend për pakicat, duke thënë se përse një propozim i tillë nuk u dha edhe për diasporën e Kosovës.
 
“Ku e la diasporën tonë. Pse nuk e përmendi që janë përafërsisht 600 – 700 mijë njerëz tanë dhe nuk i shkoi ndërmend presidentit të Kosovës, Thaçit, dhe ta thotë se duhet të kemi vende të rezervuara edhe për diasporen tonë”, tha Lekaj.
Ndërkohë, Presidenti Thaçi ka thënë se me reformën zgjedhore duhet që në Parlament të ketë edhe nga një deputet nga komuniteti kroat dhe ai malazias,

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles