17.1 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Buy now

spot_img
Array

Agim Gashi ia numëron të parit të Prishtinës “25 fakte të fshehura”!

Asamblisti i LDK-së në Komunën e Prishtinës, Agim Gashi, ka drejtuar akuza ndaj kryetarit Shpend Ahmeti.

Përmes një postimi në Facebook, Gashi ka numëruar 25 dështime që, sipas tij, i ka bërë Ahmeti “për shkak të paaftësisë për të udhëhequr kryeqytetin”.

“Instituti i gënjeshtrës

Hannah Arendt na njofton se gënjeshtarët dhe mashtruesit gjithmonë dëshirojnë të fshehin. Janë bërë më shumë se tri vite të udhëheqjes së kryeqytetit nga Shpend Ahmeti dhe Qeveria e tij. Faktet flasin se ata në vazhdimësi kanë fshehur. Duke qenë të tillë kanë krijuar ‘Institutin e gënjeshtrës’. Paaftësinë për të udhëhequr me kryeqytetin e kanë shndërruar në arrogancë dhe vajtim facebookian, ndërsa mospunën e kanë mbuluar me gënjeshtra. Ja disa nga të vërtetat që zbardhin mospunën dhe gënjeshtrat e tyre:

1) Në vitin 2014 kanë prolonguar procedurat e aprovimit të buxhetit të Komunës. Kryetari deklaronte se “Kuvendi i komunës duhet të shkoj në zgjedhje, në mënyrë që ai të reflektonte”. Për këtë qëllim, ka zhagitur procedurat e aprovimit të buxhetit të komunës, duke mos e dorëzuar atë me kohë në kuvend, me dëshirën për mosaprovim në afatin ligjor dhe krijimin e kushteve për mbajtje të zgjedhjeve lokale për kuvendin e komunës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,941FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles