21.3 C
Pristina
Sunday, September 26, 2021

Buy now

spot_img
Array

Ahmeti, Islamit: I quajte debila, tash u emërove kryetar

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas emërimit të akademikut Hivzi Islami në krye të komisionit qeveritar për matjen e territorit të Kosovës.

Ahmeti në një postim në rrjetin social Facebook shkruan:

“Qeveria pati nënshkruar demarkacionin me Malin e Zi. Opozita dhe ekspertët e kundërshtuan duke e quajtur falje të territorit, përfshi këtu edhe ekspertë deputetë të pozitës”.

Një profesor i quajti këta ekspertë (kundërshtar të versionit të tanishëm të demarkacionit) debila e imbecila, edhe pse i ka pas studentë, dhe e mbron qeverinë pa kusht. I njëjti profesor emërohet kryetar i komisionit qeveritar për matjen e territorit”, ka shkruar i pari i kryeqytetit në Facebook.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,959FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles