27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Ahmeti: Shumë dëme nga vërshimet në Prishtinë

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se dje ka pasur shumë dëme nga vërshimet që ndodhën në kryeqytet.
Ai ka falënderuar ekipet e komunës dhe kompanisë që ishin në teren gjatë natës, si dhe qytetarët që ishin treguar të gatshëm për të ndihmuar vullnetarisht.
Ahmeti ka thënë se ka pasur parti që i janë gëzuar vërshimeve, duke tentuat që të lëshojnë komunikatë kundër qeverisjes lokale, transmeton PrishtinaPress.eu.
Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Ahmetit:
Situata ne qytet eshte stabilizuar edhe pse ka shume deme nga vershimet mbreme. Falenderojme te gjitha ekipet e komunes dhe kompanite qe ishin ne terren gjate gjithe nates, dhe posaqerisht qytetaret qe treguan gatishmeri te ndihmojne si vullnetare.
P.S. Nje parti politike iu gezua vershimeve dhe si duket kane shpresuar qe te jete edhe me keq, vetem e vetem qe te leshojne nje komunikate kunder qeverisjes komunale. S’kam koment!!!

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles