20.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022

Buy now

spot_img

Ahmetin e tmerron marrëveshja për kodin telefonik

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sërish është marrë me politikën qendrore.

Ai ka komentuar arritjen e marrëveshjes për kodin telefonik të Kosovës, që u arrit sot në Bruksel, ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë.
Ahmeti konsideron se kjo marrëveshje është në favor të Serbisë.
Ky është postimi i plotë i Shpend Ahmetit:
Thirrjet telefonike në mes të qyteteve në Serbi dhe qyteteve në Kosovë do te trajtohen si lokale. Serbia do ti ruaj asetet e veta në Kosovë e po ashtu do të ketë licence për operatorë serb brenda Kosoves. E për këto favore Serbia do ti lejojë Kosoves ta ketë kodin telefonik. Pra ata e lejojnë. Tmerr çfarë përfaqësimi!

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles