21.9 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Buy now

spot_img

Aksident në Gjakovë, vdes një 71-vjeçare

Një aksident me fatalitet ka ndodhur në fshatin Fshaj-Gjakovë (rruga Gjakovë-Prizren).

Viktima është i gjinisë femërore rreth moshës 71-vjeçare, ndërsa janë lënduar edhe tre persona tjerë.

Rastin e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës i Policisë në Gjakovë.

“Të përfshirë në aksident kanë qenë një veturë dhe një kamion ku për pasojë përveç dëmeve materiale, katër persona kanë pësuar lëndime trupore, njeri nga të cilët (viktima femër, rreth 71 vjeçare) ka ndërruar jetë. Personeli mjekësor në Spitalin Rajonal në Gjakovë ka konstatuar vdekjen e saj. Rasti është duke u trajtuar nga Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor”, ka deklaruar ai.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img