22.7 C
Pristina
Wednesday, July 28, 2021

Buy now

spot_img

Aleksander Jabllonoviq kryetar i Listës Serbe?

Burime të Tribuna Channel kanë konfirmuar këtë gjë, duke treguar se Jabllonoviq dje gjatë tërë ditës ka kryer të gjitha procedurat legale në KQZ dhe zyrtarisht ai është kryetar i kësaj Liste.

Jabllanoviq e  ndërron  kështu kryetarin e deritanishëm Slavko Simiq.

Jabllanoviq ishte ministër për kthim dhe komunitete në kabinetin qeveritar të Isa Mustafës, ndërsa është shkarkuar nga ky post në shkurt të vitit 2015, për shkak të gjuhës ofenduese ndaj nënave gjakovare, duke i quajtur ato “egërsira”

Shkarkimin e tij e kishin përcjellur dy protesta masive në kryeqytet.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles