0.2 C
Pristina
Friday, February 3, 2023

Buy now

spot_img

Ambasadori francez në Reçak, veçon fotografinë e 14-vjeçarit që ishte masakruar 24 vjet më parë

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot ka marrë pjesë në përkujtimin e Masakrës së Reçakut, duke publikuar dy fotografi nga atje.

Guerot në një postim në rrjetin social “Twitter”, ka veçuar fotografinë e Halim Beqirit, i cili ishte 14 vjeç kur u vra atë ditë, 24 vjet më parë.

“Kam marrë pjesë në përkujtimin e masakrës së Reçakut në vitin 1999. Halimi ishte vetëm 14 vjeç kur u vra. Një viktimë mes shumë të tjerave. Duke kujtuar të kaluarën dhe duke ndërtuar të ardhmen e Kosovës”, ka shkruar ambasadori francez./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img