25 C
Pristina
Thursday, August 11, 2022

Buy now

spot_img

Ambasadori i OSBE Davenport- Tërnavës: Do të ishte mirë ta shoh ndertimin e xhamisë së re

Ambasadori i OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport vizitoi Bashkësinë Islame, myftiun Tërnava për festën e Bajramit.

Ai uroi gjithë besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit.

“Do të ishte mirë ta shoh ndërtimin e xhamisë dhe shpresoj të kryhet shumë shpejt. Ma merr mendja që zotëri Përparim Rama do të vijë për vizitë sot. Shpresoj që së shpejti të iu takoj përsëri. Iu falenderoj për promovimin e tolerancës në gjithë Kosovën”, tha ai.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,430FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles