5 C
Pristina
Thursday, December 7, 2023

Buy now

spot_img

Armend Muja e arsyeton Kurtin: Dje nuk ishte dita kur flitet për të këqijat që i ka bërë Oliver Ivanoviq

Në 5-vjetorin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, deputeti nga radhët e Lëvizjes Veteëvendosje, Armend Muja ka thënë se Kosova ka humbur një dëshmitar kundër Beogradit për krimet e kryera gjatë luftës në Kosovë.

Muja thotë se dje ka qenë dita kur tregohet se si Beogradi i vret edhe ata që i kanë shërbyer më herët Serbisë.

“Dje ka qenë pesëvjetori i vrasjes së Oliver Ivanoviqit. Nuk ka qenë dita kur flitet për të këqijat që ai i ka bërë, por për të keqen që ia kanë bërë atij. Dita e djeshme është dita kur tregohet qysh Beogradi i vret edhe ata që i kanë shërbyer Serbisë më herët. Oliver Ivanoviq u pat dënuar me 9 vjet burg për krime lufte, të cilat me shumë gjasë i ka kryer, ndonëse procesi ndaj tij u kthye në rigjykim nga EULEX-i. Qartazi, Beogradi është frikësuar që Ivanoviq ka nisur të bashkëpunojë me EULEX-in dhe ai ka shumëçka që mund të tregojë”, ka shkruar ai në Facebook./Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img