7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Buy now

spot_img

Arrestohet Driton Çaushi

Policia e Kosovës sapo arrestoi deputetin e lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi.
Ai tha se derisa Qeveria e Kosovës është nuk respekton vullnetin e qytetarëve dhe falet toka e Kosovës, lëvizja Vetëvendosje nuk do të ndalet.
Ndryshe, Driton Çaushi nga Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur gazin lotsjellës në Komisionin për punë të Jashtme.

Në mbledhjen e Komisionit për Punë të Jashtme po bëhej shqyrtimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi.
Pas debateve të ashpra, ka eskaluar situata dhe nënkryetari i Vetëvendosjes ka hedhur gaz lotsjellës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,040FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles