20.8 C
Pristina
Sunday, June 4, 2023

Buy now

spot_img

Arrijnë në Kosovë trupat e Dijamant Zabërgjës dhe Armela Segashit

Bashkë me ta në aeroport ka dalë edhe ministri i Diasporës, Valon Murati, transmeton lajmi.net. Dijamant Zabërgja dhe Armela Segashi, bashkë me Sabina Sulajn, u vranë të premten në mbrëmje në Munih të Gjermanisë nga i 18 vjeçari gjermano-iranina, Ali David Soboly, i cili la të vdekur edhe gjashtë persona tjerë dhe më pas vrau vetën.

Është ora 01:00 e mëngjesit  kanë arritur trupat e pajetë të dy kosovarëve të vrarë në Munih të Gjermanisë.
Familjarët e dy të rinjve të vrarë në Munih, Dijament Zabërgja dhe Armela Segashi, kishin dalë  në aeroportin “Adem Jashari” në pritje të trupave të tyre, transmeton Indeksonline.
Bashkë me ta në aeroport ka dalë edhe ministri i Diasporës, Valon Murati, transmeton lajmi.net. Dijamant Zabërgja dhe Armela Segashi, bashkë me Sabina Sulajn, u vranë të premten në mbrëmje në Munih të Gjermanisë nga i 18 vjeçari gjermano-iranina, Ali David Soboly, i cili la të vdekur edhe gjashtë persona tjerë dhe më pas vrau vetën, transmeton lajmi.net.
Varrimi i të ndjerëve do të bëhet sot, e martë. Dijamanti do të varroset në Vushtrri në ora 14 kurse Armale në Podujevë në ora 17. /Lajmi.net/PrishtinaPress.eu

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img