17.7 C
Pristina
Saturday, September 30, 2023

Buy now

spot_img

Avokati Smakiqi inorizon me Kurtin e quan përrallaxhi dhe numërator koti

Pas takimit të 14 shtatorit ku Kryeministri Kurti dhe presidenti serb Vuçiq nuk arritën ndonjë marrëveshje, ka hapur debate të ndryshme ku e ka shtyrë edhe avokatin Smakiqi të shkruaj lidhur me ketë takim duke inorizuar me Kryeministrin Kurti.

Smakiqi Kurtin e quan përrallaxhi dhe numërator koti pasi qe sipas tij ka parafrazuar me marrëveshjen e 27 Shkurtit 2023 dhe Plani i Implementimit te Ohrit i dates 18 Marsit 2023., shkruan Prishtinapress.

Postimi i plot i avokatit Smakiqi:

Kryeministri Zdravo!

Tha marrëveshja e Brukselit e 27 Shkurtit 2023 dhe Plani i Implementimit te Ohrit i dates 18 Marsit 2023 i parafrizim i tij i ka:

32 nene
137 rreshta
19 presje
11 pika
17 Kryerreshta

Rezultati per Shtetin e Kosoves një vagon SANKSIONE nga BE-ja.

Prandaj kemi te bëjmë me një përrallaxhi dhe numërator koti.

Shteti i Kosoves pa drejtim dhe pa orientim.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img