26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Balenat gjenden të ngordhura në bregdet, e pabesueshme çfarë u gjet në barkun e tyre! (Foto)

Balenat janë grabitqarët me dhëmbët më të mëdhenj dhe janë të gjatë rreth 20 metra.
Nga Unioni i Resurseve Natyrore ato konsiderohen si kafshë në rrezik zhdukje.
Shkencëtarët e shfrytëzuan këtë ngjarje tragjike të ndodhur në Gjermani për të gjetur shkakun e fatit të tyre të trishtë.
Tek shumë prej tyre u gjetën – në sistemin tretës – plehra plastike së bashku me një rrjetë shumë të madhe. /tvklan.al/

b1

b2

b3

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles