11.5 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023

Buy now

spot_img

Barcelona e pamëshirshme ndaj Antwerpit të Mujës

Barcelona e ka nisur me fitore bindëse sezonin e ri në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e drejtuar nga Xavi mposhti sonte debutuesit e kësaj gare, Antwerpin.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin olimpik “Lluis Companys” përfundoi me rezultatin 5:0.

Joao Felix (11’, 66’), Robert Lewandowski (19’), Jella Bataille (22’ autogol) dhe Gavi (54’) shënuan në fitoren e “Blaugranëve”.

Vlen të theksohet se te skuadra belge titullar ishte Arbnor Muja, i cili luajti për 83 minuta.

Pas xhiros së parë, Barcelona prin në Grupin H me tri pikë – aq sa ka edhe Porto si e dyta.

Shakhtar Donetsk dhe Antwerp janë në dy pozitat tjera dhe pa pikë.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img