28.3 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Barcelona – Real Madrid, ja cili ekip ka shpenzuar më shumë (Foto)

E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar një shkrim rreth shpenzimeve që kanë bërë Barcelona dhe Real Madrid në vitet e fundit

Barcelona dhe Real Madrid do të përballen në “El Calsico” ,të shtunën, në Camp Nou.
Sipas të përditshmes sportive katallane, Mundo Deportivo, Los Blancos ka shpenzuar dyfishë më shumë sesa Barcelona për njëmbëdhjetësh e parë.
Njëmbëdhjetësh e parë i ka kushtuar Barcelonës 173,3 milionë euro , derisa Real Madridi i ka kushtuar 376 milion euro.
Ekipi katallan ka shpenzuar 0 euro për Andres Iniestan, Lionel Messin dhe Sergio Busquets, pasi i ka nxjerr nga Akademia.
Kurse, Reali ka shpenzuar 101 milionë euro për transferimin e Bales nga Tottenhami, derisa 94 për transferimin e Cristiano Ronaldos nga Manchester Untiedi.
Shpenzimet e Barcelonës dhe Real Madridit
FC BARCELONA: 173,3 milionë euro 
Ter Stegen 12 (B. M’gladbach 2014)
S. Roberto 0 (Barça B 2013)
Piqué 5 (Man. Utd 2008)
Mascherano 24 (Liverpool 2010)
Alba 14 (Valencia 2012)
Rakitic 18 (Sevilla 2014)
Busquets 0 (Barça B 2008)
Iniesta 0 (Barça B 2002)
Messi 0 (Barça B 2004)
Suárez 81 (Liverpool 2014)
Neymar 19,3 (Santos 2013)
 REAL MADRID: 376 milion euro
Keylor 10 (Levante 2014)
Carvajal 6,5 (Leverkusen 2013)
S. Ramos 27 (Sevilla 2005)
Pepe 30 (Porto 2007)
Marcelo 6,5 (Fluminense 2006)
Modric 30 (Tottenham 2012)
Kroos 30 (Bayern 2014)
Casemiro 6 (Sao Paulo 2013)
Cristiano 94 (Man. Utd. 2009)
Benzema 35 (Lyon 2009)
Bale 101 (Tottenham 2013)

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles