-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Bayerni publikon listën e lojtarëve për sezonin e ri (Foto)

Skuadra kampione e Bundesligës, Bayern Munchen do të ketë një sezon ndryshe nga ai i kaluar, pasi skuadrën do ta menaxhoj, italiani Carlo Ancelotti.
Menaxheri italian ka përzgjedhur 25 lojtarët për sezonin e ri 2016/2017, përcjell Indeksonline.
Për dallim nga sezoni i kaluar, Bayerni do t’i ketë tre lojtarë të rinj në skuadër, Mats Hummels, Sanchez dhe lojtarin nga akademia që e befasoi Ancelottin gjatë ndeshjeve para-sezonale, Green.
Sigurisht që edhe këtë vit, skuadra e Bayernit mund të quhet si një prej favoriteve për ta fituar Bundesligën gjermane, por me Ancelottin objektivi kryesor do të jetë Liga e Kampionëve.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles