16.9 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Buy now

spot_img

Berisha: LDK dhe Rugova më meritorët për të gjitha arritjet prej lirisë, pavarësisë dhe ndërtimit të shtetit

Ish-zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka thurur lavde për Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe ish-presidentin Ibrahim Rugova.

Berisha tha se LDK që nga themelimi i saj ka qenë urë e popullit të Kosovës me botën perëndimore.

“LDK me Rugovën por edhe pas tij është më meritorja për të gjitha të arriturat prej lirisë, pavarësisë dhe ndërtimit demokratik të shtetit të Kosovës, e të gjitha këto rezultat i miqësisë e bashkëpunimit të ngushtë me SHBA dhe BE-në”, ka thënë ai.

Berisha tha se LDK dhe Kosova nuk kanë alternativë tjetër përveç bashkëpunimit aktiv me ShBA-në dhe BE-në.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img