17.7 C
Pristina
Wednesday, May 25, 2022

Buy now

spot_img

Berisha publikon pamjet e një atentati në Pukë: Pse e mbajti të fshehur policia! (Video)

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot një atentat me armë zjarri ndaj një shtetasi në Pukë, cili sipas tij është mbajtur i fshehur nga policia.

Përmes një statusi në Facebook, Berisha ka treguar denoncimin e ardhur nga qytetari Ylber Gjinaj, ku pretendohet se atentati, të cilit fatmirësisht i ka shpëtuar, është mbajtur i fshehur nga policia, pasi dy atentatorët janë të afërmit e drejtorit të policisë së Pukës.
Postimi në Facebook i Berishës:
Video tronditese e nje atentati, marre nga policia Puke, qe deshmon:
-fshehjen e vrasesve nga çunat e krimit. Viktima qe u shpetoi plumbave informon sa vijon:
“Mirmbrama Zoti Sali Berisha Jam Ylber gjinaj Banore i Qyteti te fushe arrezit te pukes Vjet me esht ba nje Tentativ Vrasje nga dy vllezer po fatmirsisht zoti madhe e kam shpetuar !pasi kam mundsuar vidjon ta marr nga ambjentet e policis Se Pukes Me “Shoqeri” dua ndimen tende pasi polocia e pukes dhe prokuroria as qe e kan vendosur uijt ne zjarr per ket ngjare madje jam dytiruar un te largohem jashte vendit pas personat se donin te ralizonin vrasjen kan lidhje familjare me shefin e komisariatit te policis se pukes Hamdi Shullanin.”
Te dashur miq, kjo eshte nje indiference kriminale, aleance e qarte e policise me vrasesit. Une i bej thirrje prokurorise se pergjithshme te nise hetimin per ndeshkimin e krimineleve dhe bashkepuntoreve te tyre ne zyrat e shtetit. sb

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles