7.7 C
Pristina
Friday, December 3, 2021

Buy now

spot_img

Biskota pa gluten, me mollë

Një filxhan çaji të ngrohtë dhe këto biskota – pushimi perfekt për t’u kënaqur!

Përbërësit:

▪ 150 g miell i përzier, pa gluten
▪ 60 g sheqer
▪ gjysmë pako sheqer vanilje
▪ 2 vezë
▪ 100 g margarinë
▪ gjysmë pako pluhur pjekje
▪ 2 molla
▪ 100 g arra ose bademe
▪ kanellë

Përgatitja:

Ngroheni furrën në 200 gradë Celsius dhe vendosni në fundin dhe skajet e enës letër për pjekje.

Përzieni sheqerin dhe sheqerin vanilje me vezët dhe margarinën, tundni derisa përzierja të shkumëzohet, pastaj shtoni miellin dhe pluhurin për ëmbëlsira.

Qëroni mollët dhe pritini në copa të vogla dhe shtojini në përzierje bashkë me arra ose bajame.

Përhapni një përzierje prej përafërsisht një lugë gjelle në letër për pjekje dhe hidhni kanellë mbi përzierjen e përhapur.

Piqeni për rreth 10-15 minuta.

Ju bëfshin mirë!

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,040FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles