10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Bislimi pretendon drejtimin e LDK-së: Vitet e fundit partia ja ka ndryshuar

Faton Bislimi, që pretendon të jetë kandidat për kryetar të LDK-së, shprehet i bindur se do ta fitoj këtë pozitë.

Sipas tij, vizionin që ish-Presidenti Rugova e kishte, nuk gjendet te kryetari aktual Lumir Abdixhiku.

“Unë jam më shumë se i bindur që në një garë fer, transparente, dhe ku lihet me vullnetin e lirë të delegatëve për të vendos në kutinë e votimit me votë të fshehtë, zgjedhja mendoj se ka me qenë shumë e lehtë për ata që mendojnë, veprojnë dhe besojnë në LDK-në e vlerave themeltare, dhe idealeve kombëtare të pasuara nga presidenti Rugova, ato nuk i gjen tek Lumir Abdixhiku, ato i gjen tek vizioni i im për LDK-në”, u shpreh ai për Front

Online.

Bislimi thotë se në vitet e fundit LDK-ja ka ndryshuar.

“LDK-ja ka ndryshuar, është proces normal ndryshimi, po ndryshimi duhet të jetë në suaza të atyre kornizave të vlerave themeltare, dhe kombëtare për të cilat i ka si parti, fatkeqësia e madhe është që në këto vitet e fundit LDK-ja ka ndryshuar në kuptimin e tjetërsimit dhe ka shku drejt ndryshimit identitar të saj, e kjo nuk i ndihmon Kosovës”, deklaroi ai.

Në zgjedhjet e fundit, Lumir Abdixhiku, u zgjodh kryetar i LDK-së, i cili kishte përballë edhe dy kandidatë tjerë për kryetar të LDK-së, nënkryetarin, Lutfi Haziri dhe anëtarin e kryesisë, Besian Mustafën.

 

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img