17.1 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Buy now

spot_img

Brabus dhe Fostla e transformuan Mercedes-AMG GT 63 S në një “predhë” me 800 kuaj/fuqi

Brabus dhe Fostla kanë bashkuar forcat për të krijuar një Mercedes-AMG GT 63 S unik që mund të përputhet me performancën e super-veturave.

Filloi puna në një motor V0 4.0-litër me dy turbo, i cili iu nënshtrua një trajtimi të përmirësimit të performancës Brabus PowerXtra B40S-800, kështu që tani zhvillon 800 kuaj fuqi dhe 1.000 Nm çifte rrotulluese.

Kjo fuqi lejon që vetura të përshpejtojë nga 0 në 100 km / orë në 2.9 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është e kufizuar në mënyrë elektronike në 315 km / orë.

Janë bërë shumë ndryshime vizuale, Brabus ka përgatitur një parakolp të ri, shenja unike dhe një pamje më e ‘egër’ prapa.

Fostla e ka bërë GT 63 S të spikatur edhe më shumë falë fletës së gjelbër Badnalnds, stolisjes prej bakri dhe detajeve në rrota, bulonave qendrore, frenave, spoilerit të pasëm dhe grilës së përparme.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,941FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles