34.3 C
Pristina
Monday, August 2, 2021

Buy now

spot_img

Brazili fiton me goleadë ndaj Danimarkës, kualifikohet në çerekfinale

Brazil ka mposhtur me rezultat të thellë 4:0 Danimarkën dhe është kualifikuar në çerekfinale të Lojërave Olimpike
Brazili është kualifikuar në çerekfinale të Lojërave Olimpike, pas një fitore të thellë prej 4:0 kundër Danimarkës në Grupin A.
Gabigol me dy gola dhe Gabriel Jesus e Luan me nga një gol ndihmuan skuadrën e tyre që të shënoi fitoren e parë në Lojërat Olimpike.
Pas kësaj fitoreje, Barzili kualifikohet në çerekfinale me 5 pikë dhe si liderë e grupit, ndërsa në vendin e dytë mbeti Danimarka me katër pikë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
2,879FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles