27.2 C
Pristina
Saturday, June 25, 2022

Buy now

spot_img

Buzhala: Satira ime u cilësua si nxitje për pjesëmarrje në luftë

Publicisti Berat Buzhala është habitur nga fakti që Qeveria e Turqisë ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës arrestimin e tij për shkak të komenteve të tij satirike rrethe puçit të organizuar më 15 korrik në Turqi.
“Ato komente kanë qenë satirike. Unë qartazi nuk e dua Ergoganin. Dhe mënyra e vetme për ta shpërfaqur fytyrën e vërtetë të tyre është satira”.
Madje ai habitet se si satira e tij është cilësuar si nxitje për pjesëmarrje në luftërat e huaja, e që është e dënueshme me Ligjin për Pjesëmarrjen në Luftrat e Huaja.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,360FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles