16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Cana merr ftesë nga ky klub i njohur

Lorik Cana duket gjithnjë e më pranë Marsejës tashmë që nuk është më pjesë e futbollit aktiv, shkruan Panorama.

Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ka marrë një tjetër ftesë nga drejtuesit e klubit francez, këtë radhë për të qënë i pranishëm në stadium gjatë ndeshjes së mbrëmjes së sotme mes Marsejës dhe Monakos, e vlefshme për Ligën 1, krahas disa ish-futbollistëve të tjerë që kanë lënë gjurmë në historinë e ekipit.

Image

Që pas kampionatit europian, ku Cana luajti dhe ndeshjet e fundit si futbollist, ai është parë shpesh afër aktiviteteve të Marsejës, madje nuk kanë qënë të pakta herët që është folur për një aventurë të re të tijën në një pozicion në stafin drejtues.

Megjithatë, Cana, i cili është duke ndjekur dhe kurset e UEFA-s për trajner dhe ka arritur të marrë deri më tani licencën UEFA A, nuk i ka varur ende zyrtarisht këpucët në gozhdë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles