10.1 C
Pristina
Friday, December 1, 2023

Buy now

spot_img

Çfarë pritet të ndodhi sot në Kosovë?

Më poshtë keni ngjarjet e ditës, 17 nëntor 2023

09:30
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës organizon Forumin Ndërkombëtar “Ulpiana” që synon të avancojë marrëdhëniet ndërmjet qeverive dhe politikave nëpërmjet angazhimit të diasporës dhe zhvillimit ndërkombëtar. Merr pjesë ministrja, Donika Gërvalla. (Hotel “Sirius”, Prishtinë)

09:30
Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban ceremoninë e eventit “Ditët e Gjyqësorit”. (Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë)

09:30
Fakulteti i Edukimit Fizik dhe i Sportit në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina” organizon “Konferencën e IV shkencore ndërkombëtare në edukim fizik, sport dhe shëndet”. (Amfiteatri i Administratës Qendrore të UP-së)

10:00
Kuvendi Komunal i Prishtinës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i Komunës)

10:00
Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport mban dëgjim publik lidhur me Projektligjin për Artin dhe Kulturën. (Kuvendi i Kosovës)

10:00
Tempulli në bashkëpunim me Asociacionin Kosovar të Motorizimit (AMRKS) dhe Institutit për Siguri Rrugore dhe Hulumtime në Transport, shënojnë Ditën Botërore e Përkujtimit të Viktimave në Aksidentet në Trafikun Rrugor, përmes dhurimit të gjakut. (Qendra për Transfuzionin e Gjakut)

10:30
Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë organizon tryezën ndërparlamentare të komisioneve për punë të jashtme dhe komisioneve për integrim evropian të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut. (Kuvendi i Kosovës, N506)

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img