11.5 C
Pristina
Thursday, September 28, 2023

Buy now

spot_img

Çka pritet të ndodhë sot në Kosovë?

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

09:45

Oda e Mjekëve të Kosovës shënon 10-vjetorin e themelimit të saj. (Klan Arena, Prishtinë)

10:30

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri për Integrim Evropian dhe Dialog, Besnik Bislimi, mbajnë konferencë për medie. (Ndërtesa e Qeverisë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

11:00

Kryesia e Kuvendit mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, C301) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

11:00

Komisioni hetimor parlamentar në lidhje me rastet e dhunës seksuale dhe dhunës në familje mban mbledhen konstituive. (Ndërtesa e Kuvendit, N303) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

11:00

Autobusi i ngjyrosur rozë fillon qarkullimin, duke ofruar shërbimin e mamografisë falas. (Pritorja te New Born, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

12:00

SOS Fshatrat e Fëmijëve Kosovë nënshkruajnë marrëveshje për donacion në vlerë prej eurove 50 000 euro nga kompania “Alexander Chapman Recruitment”. (SOS Fshatrat e Fëmijëve Kosovë – Velani, Prishtinë)

18:00

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) dhe Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) prezantojnë procesin përgatitor të deritanishëm dhe hapat e mëtejmë për organizimin e Lojërave Mesdhetare Prishtina 2030. (Qendra për Praktikë Narrative, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img