Friday, April 26, 2024

Buy now

spot_img

Coutinho ia “vjedh” fitoren Unitedit në debutimin e tij me Aston Villan

Philippe Coutinho pati një debutim ëndrrash sonte në “Villa Park” Braziliani debutoi me gol duke ia fituar një pikë Aston Villas në përballjen me Manchester Unitedin.

Aston Villa barazoi 2:2 ndaj “Djajve të Kuq” në një ndeshje që e kishin pothuajse të humbur.

Mysafirët kaluan herët në epërsi përmes Bruno Fernandes që realizoi në minutën e gjashtë, pas një gabimi të portierit Emiliano Martinez.

Por, ishte vet Martinez ai që ia mohoi golin Greenëoodit pak minuta më vonë.

Me rezultatin 0:1 u mbyll pjesa e parë, kurse e treta ishte shumë më e ndezur.

Bruno Fernandese dyfishoi epërsinë e Manchester Unitedit, por vetëm për pak kohë.

Inkuadrimi i Coutinhos për Aston Villën pati impakt të madh. Fillimisht Ramsey ngushtoi epërsinë në minutën e 77-të, kurse dy minuta më vonë Coutinho realizoi për 2:2 në debutimin e tij me Aston Villan.

Me këtë fitore, Manchester United mbetet i shtati me 32 pikë, kurse Aston Villa ngjitet në vendin e 13-të me 23 pikë.