17.6 C
Pristina
Thursday, June 1, 2023

Buy now

spot_img

Datat dhe orari për dy ndeshjet e barazhit dhe finalen e Kupës së Kosovës

Tashmë është zyrtarizuar dita dhe orari për tri nga ndeshjet më të rëndësishme të futbollit të Kosovës, ndeshjet e barazhit dhe ajo e finales së Kupës.

Sezoni 2022/23 në futbollin e Kosovës po vjen drejt fundit, pasi kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro për të përmbyllur Albi Mall Superligën.

Megjithatë, me këto dy xhiro nuk përmbyllet i gjithë sezoni, pasi ka edhe ndeshje të barazhit për një skuadër që hyn në Superligë dhe një tjetër që bien në Ligën e Parë.

Por, kur do të zhvillohen dy ndeshjet e barazhit dhe finalja e Kupës së Kosovës?

Portali Telegrafi ka mësuar datat dhe orarin e këtyre tri ndeshjeve vendimtare për mbetjen/rënien në dhe nga Superliga, si dhe fituesin e Kupës.

Ndeshja e parë në orar për t’u zhvilluar është ajo e barazhit mes vendeve të dyta, në dy grupet, A dhe B të Ligës së Parë.

Kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet me datë 27 maj, nga ora 15:00 në stadiumin “18 qershori” në Klinë.

Nga Grupi B tashmë dihet skuadra që do të luajë, Ulpiana, e cila pret njërën mes Lirisë dhe Feronikeli 74, me prizrenasit që kanë më shumë gjasa kur ka mbetur vetëm edhe një ndeshje deri në mbylljen e sezonit në Viva Fresh Ligën e Parë.

Ndeshja e dytë është ajo mes fituesit të barazhit të Ligës së Parë dhe vendit të tetë në Superligën e Kosovës, për një vend në elitën e futbollit kosovar.

Ky takim është paraparë të zhvillohet me datë 4 qershor, nga ora 15:00 në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Ndeshja e fundit e sezonit në futbollin kosovar është ajo e finales së Kupës së Kosovës, ku ndeshen Prishtina dhe Gjilani.

Kjo përballje është caktuar të zhvillohet me datë 5 qershor nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet.

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img