17.7 C
Pristina
Tuesday, May 24, 2022

Buy now

spot_img

Daut Haradinaj: Pas Drenasit, do të ndryshojë edhe Kosova

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj ka thënë se Drenasi ka vendosur të ndryshojë dhe ky ndryshim sipas tij do të vijë shumë shpejt për tërë Kosovën.

Ai tha se ndryshimet historike kanë nisur në Drenicë, ndërkaq sipas tij, në emër të Drenicës dhe popullit të Kosovës nuk mund te udhëheqin ata që kanë qenë dhe janë njerëz që ndër vite ishin pro jugosllav.
Lexoni të plotë postimin e Haradinajt në Facebook:
“Drenasi ka vendosë me ndryshu dhe ky ndryshim e ka emrin fitore për Drenicën dhe ndryshimi për Kosovën që do të vij shpejt. Në emër të Drenicës dhe popullit të Kosovës nuk mund te udhëheqin ata që kanë qenë dhe janë njerëz që ndër vite ishin pro jugosllav. Ndryshimet historike kanë nisur në Drenicë dhe ky ndryshim do jetë për popullin tonë, Isa Xhemajlaj dhe Drenasi janë ndryshimi i shumëpritur, Zeqir Kiqina dhe shumë miq kanë të drejtë ta ndjejnë fitore këtë ditë të veçantë”.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,327FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles