12.6 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Delawie lavdëron Policinë e Kosovës për parandalimin e aktit terrorist në ndeshjen Shqipëri-Izrael

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie.

Hyseni me ambasadorin amerikan kanë biseduar për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në Kosovë, me fokus të veçantë për hapat që kanë ndërmarrë institucionet e Kosovës për të parandaluar ekstremizmin e dhunshëm dhe për luftimin e terrorizmit.
Ambasadori Delawie vlerësoi lart punën e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe të Policisë së Kosovës në përballjen me këto dukuri, sidomos masat që ka ndërmarrë kjo e fundit në parandalimin e aktit të mundshëm terrorist në ndeshjen Shqipëri-Izrael.
Ministri Hyseni dhe ambasadori Delawie u pajtuan që të vazhdojnë bashkëpunimin dhe të intensifikojnë atë.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,320FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles