31.7 C
Pristina
Saturday, July 2, 2022

Buy now

spot_img

Dhjetëra bashkëkombës nga Zvicra në AAK

Në Ditën Kombëtare të Zvicrës, dhjetëra bashkëkombës që jetojnë dhe punojnë në Zvicër, anëtarë të Degës së AAK-së dhe aktivistë të tjerë, kanë vizituar selinë qendrore të Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, në Prishtinë.
Mysafirët nga Zvicra, i ka pritur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili në një bisedë të gjatë miqësore me ta, ka folur për aktualitetin politik në Kosovë, për rolin që mund të luaj diaspora e Kosovës si dhe për obligimet dhe detyrat që kanë institucionet e shtetit, për bashkatdhetarët, që gjatë muajve të verës qëndrojnë në Kosovë.
Qytetarët e Kosovës që jetojnë në Zvicër, anëtarë të AAK-së, janë shprehur të gatshëm që të ndihmojnë, jo vetëm në proceset politike në vend, por edhe në zhvillimin ekonomik të Kosovës, si dhe në perspektiven evropiane të saj.

Kryetari Haradinaj, me këtë rast, i uroi ata për Ditën Kombëtare të Zvicrës!
Vizita e anëtarëve dhe simpatizantëve nga Zvicra, ka qenë vizitë kthimi në AAK, kjo pas vizitës që kohë më parë u kishte bërë atyre një delegacion i AAK-së, i udhëhequr nga Haradinaj.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,375FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles