26.1 C
Pristina
Saturday, May 21, 2022

Buy now

spot_img

Doktori ia rrit veshin e ri në dorë, pacienti pret kthimin e dëgjimit

Një kirurg plastik në Kinë ka rritur me sukses një vesh artificial në dorën e një njeriu me një procedurë pioniere mjekësore, transmeton koha.net.
Pacienti, me mbiemrin Ji, ka humbur veshin e djathtë në një aksident dhe ka bërë të ‘pamundurën’ për ta pasur atë prapë, raporton People Daily.
Doktori Guo Shuzhong nga spitali i provincës Shaanxi në Kinë, ka përdorur brinjët e pacientit Ji për të ndërtuar veshin e ri, ndërsa pret për ta transplantuar organin në kokën e pacientit pas katër muajve.


Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,319FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles