16.5 C
Pristina
Friday, May 27, 2022

Buy now

spot_img

Donald Trump: Fidel Castro ka vdekur

Presidenti i porsazgjedhur amerikan, Donald Trump është deklaruar lidhur me vdekjen e liderit kuban dhe babait të revolucionit kuban, Fidel Castro.

Por duket se deklarimi i Trumpit më shumë i ngjan ndonjë njoftimi të zyrës së Castros. “Fidel Castro ka vdekur”, është e vetmja fjali që Trump ka shkruar në llogarinë e tij në Tëitter, transmeton lajmi.net.
Ish presidenti kuban, udhëheqësi revolucionar i cili ndërtoi një shtet komunist dhe për pesë dekada i bëri ballë SHBA-ve për ta rrëzuar nga froni, vdiq të premtën në mbrëmje në moshën 91 vjeçare.
Në Kubë janë shpallur 9 ditë zie.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,333FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles