-5.4 C
Pristina
Monday, January 24, 2022

Buy now

spot_img

Donika Gërvalla apelon te deputetët: Ndalojeni aktin e tradhtisë, mos e votoni demarkacionin!

Aktivistja e LDK-së në diasporë, Donika Gërvalla-Schwarz ka deklaruar se marrëveshja e demarkacionit ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, e cila pritet të votohet me 1 shtator në Kuvendin e Kosovës, është tërësisht e gabuar.
Ajo thotë se faktet e panumërta të ekspertëve e kanë bërë të qartë, edhe për ata që nuk kanë shkelur kurrë Rugovën, se kjo marrëveshje e lidhur nga Hashim Thaçi me Malin e Zi e cenon rëndë territorin dhe kushtetutën e Republikës së Kosovës.
Sipas Gërvallës, deputetët e Republikës së Kosovës me çdo kusht duhet ta pengojnë këtë akt të rëndë tradhtie.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,131FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles