28.9 C
Pristina
Thursday, June 30, 2022

Buy now

spot_img

Dorëzimi i kuponëve shtyhet deri të enjten

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka njoftuar se ka shtyrë afatin për dorëzimin e plikove me Kuponë Fiskal, deri të merkurin më 4 gusht 2016.
Afati i paraparë i dorëzimit të plikove me Kuponë Fiskal pwr muajt prill, maj dhe qershor, ishte deri më 31 korrik 2016.
“Duke marr parasysh faktin që deri më tani, ka më shumë aplikime për rimbursim të kuponëve fiskal, se sa dorëzim të plikove përkatëse, më qëllim që t’u jepet kohë e mjaftueshme për të dorëzuar Plikot me Kuponë Fiskal, të gjithë qytetarëve që kanë aplikuar për rimbursim , menaxhmenti i ATK-së, vendos që afati për aplikim e rimbursimit të kuponëve fiskal, zgjatet deri më datën 3 gusht 2016 , ndërsa dorëzimi e plikove në Postë e Kosovës mund të bëhet deri me 4 gusht 2016”, ka njoftuar ATK-ja shkruan PrishtinaPress.eu.
Ndryshe sipas ATK-së, dorëzimi i Plikove me Kuponë Fiskal bëhet në cilëndo pikë të Postes së Kosovës. /PrishtinaPress.eu

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,372FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles