1.7 C
Pristina
Friday, January 28, 2022

Buy now

spot_img

“E dija që Vinicius do të shpërthejë”

Javier Tebas nuk është aspak i surprizuar me formën e mirë që po kalon këtë edicion Vinicius Junior.

Vinicius ka shënuar 15 gola dhe ka dhuruar nëntë asistime në 27 paraqitje në të gjitha garat për Real Madridin deri më tani.

Ai shënoi edhe mbrëmë në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës kundër barcelonës.

“Mua nuk më ka befasuar, e kam thënë edhe në fillim të sezonit. Shumë janë befasuar, por unë e kam ditur se një ditë Vini do të shpërthejë. Ai dhe Fati janë dy talentë që kemi fatin t’i kemi në ligën tonë dhe në klubet më të mira”, u shpreh Tebas.

Vinicius ka shënuar 15 gola dhe ka dhuruar nëntë asistime në 27 paraqitje në të gjitha garat për Real Madridin.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,141FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles