1.9 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

E rrallë: 58-vjeçarja nga Peja bëhet me djalë (Video)

Asnjëherë nuk humbi shpresën që një ditë do ta përjetoj këtë mrekulli. Kjo grua ka dëshmuar që vullneti i saj ka qenë më i madh se çdo frikë apo pengesë që kishte.
Zyrafete Zekaj nga fshati Carrabreg i Deçanit ka arritur të lind një djalë të shëndosh në moshën 58 vjeçare pa asnjë komplikim në spitalin rajonal të Pejës.
Ajo ka thënë se shtatzënia e saj ka shkuar shumë mirë fal ndihmës së stafit mjekësor.
Djalit, familja Zekaj ia vuri emrin Rilind, zgjedhje kjo e vajzës së tyre të parë, Rinesës, e cila thotë se është e lumtur që tanimë ka një vëlla.

Por ai që më së shumti u gëzua është babai i fëmijës, Xheladin Zekaj.

Tani e tutje ka dy arsye të festoj datën e 10 gushtit.
Njëra është ardhja në jetë e djalit, mrekulli të cilën gjithmonë kishte ëndërruar si dhe ditëlindja e tij.
https://www.youtube.com/watch?v=iNLjMwF0RS8

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles