1.9 C
Pristina
Saturday, December 4, 2021

Buy now

spot_img

Edhe Zbogar uron Majlindën për triumfin e madh (Foto)

Përfaqësuesi i BE-së, Samuel Zbogar, e ka uruar Majlinda Kelmendin për fitoren e madhe në “Rio 2016”.
Zbogar i është bashkangjitur personaliteteve të mëdha me urimet drejt xhudistes nga Peja dhe nëpërmjet një postimi në Facebook shprehi gëzimin e tij për këtë arritje.
“Urime Majlinda për medaljen e artë. Jam shumë i lumtur për të dhe për Kosovën. Respekt! Urime”, ka shkuar ai.

Vlen të theksohet se Majlinda është sportistja e parë që i siguron medalje olimpike shtetit të Kosovës.

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,042FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Marketing -spot_img

Latest Articles