0.2 C
Pristina
Saturday, January 28, 2023

Buy now

spot_img

Edita Tahiri e tronditur nga vdekja e Edi Shukriut: Ishe dhe mbetesh ikonë e kombit

Ish-kryenegociatorja kosovare, Edita Tahiri është shprehur e tronditur nga vdekja e Edi Shukriut, anëtares së Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës.

Shukriu ishte anëtare e Akademisë së Shekncave dhe Arteve të Kosovës, më herët anëtare e LDK-së e para luftës edhe pjesë e diplomacisë kosovare.

“U trondita thelle nga humbja jote mikja ime e madhe e jetes dhe luftes per liri dhe pavaresi, Edi Shukriu ishe dhe mbetesh ikonë e kombit shqiptar,shkelqeve në gjithë veprat kombëtare, akademike, politike, diplomatike, letrare”, shkroi Tahiri në një postim në Facebook.

“Ngushellime te thella bijes se dashur Erletes dhe mbeses Nia dhe familjes Shukriu dhe miqeve!”, ka shkruar ajo.Prishtinapress/

Artikuj të ngjashëm

50,000FansLike
- Marketing -spot_img

Artikujt e fundit

- Marketing -spot_img